Kriminalistům se v pátek v noci podařilo vypátrat celou skupinu účastníků potyčky, která skončila střelbou. Původně zadrželi muže ze záznamu, ukázalo se však, že měl u sebe plynovou pistoli, která se neshodovala se zbraní použitou v Masné ulici. Skutečného střelce zadrželi policisté o pár hodin později v Praze 1. Čtyřiatřicetiletý muž se k činu se přiznal.

„V průběhu celého pátrání probíhalo rozsáhlé bezpečnostní opatření, do kterého se zapojilo mnoho policistů ze speciální pořádkové jednotky, pohotovostní motorizované jednotky, zásahovky, kriminální služby a mnoho dalších. To proto, aby byla zajištěna maximální bezpečnost v pražských ulicích a eliminovali riziko jakéhokoliv dalšího ohrožení,“ uvedl policejní mluvčí Richard Hrdina.

| Video: Youtube

Zadržený muž je podezřelý ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví, za což mu v případě odsouzení, hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. 

Hromadnou bitku, při které se střílelo z ostré zbraně, zachytily kamery v pátek 25. srpna v centru Prahy před jedním klubem v Masné ulici.

Jeden z mužů vytáhl ostrou střelnou zbraň a nejméně šestkrát vystřelil směrem ke vchodovým dveřím. Jeden výstřel zasáhl neznámého muže do nohy. Další střely skončily v okolních objektech.