Mladík zavolal na tísňovou linku, že se v nákupním centru nachází výbušnina. Na místo okamžitě vyrazili policisté. „Evakuovali stovky lidí, pravděpodobně přes tisíc osob. Zároveň uzavřeli a přerušili provoz jednotlivých provozoven v obchodním centru,“ uvedla pro iDnes.cz mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková. Pražští policisté ale žádnou bombu nenašli.

Mladík se policistům přiznal 

„Způsobené škody, jež vznikly přerušením provozu obchodního centra i nasazením policistů, nebyly dosud specifikovány. Vzhledem k charakteru a rozsáhlosti evakuovaného objektu však nebudou zanedbatelné,“ řekla serveru Holčáková.

Po muži začali kriminalisté okamžitě pátrat. Jaké bylo překvapení, když zjistili, že se jedná o devatenáctiletého studenta. Ten se policistům přiznal. „Jeho motivem byla touha vyzkoušet, zda policisté zjistí autora oznámení.

Kvůli tomu poplašnou zprávu velice sofistikovaně upravil, ale nechceme blíže specifikovat, jak, abychom nenavnadili případné další oznamovatele podobných hlášení,“ doplnila serveru Holčáková. Policisté mladíky obvinili ze šíření poplašné zprávy a hrozí mu, že si pobude až pět let za mřížemi.