Od poloviny dubna se začaly v pražském metru množit kapesní krádeže zaměřené na ty nejzranitelnější. Seniory se zhoršenou pohyblivostí, kteří používali berle. Nejstarší okradenou byla téměř devadesátiletá paní. Jako vhodné místo činu volil bezohledný kapsář převážně eskalátory či schody, kde poškození věnovali plnou pozornost jejich zdolání a svého okolí si příliš nevšímali.

Navíc čtyřiatřicetiletý cizinec k páchání trestné činnosti zvolil období nouzového stavu, kdy asi očekával minimální riziko prozrazení. V poloprázdném metru se s rouškou na obličeji zezadu přiblížil k vytipované oběti a z batohu na zádech jí nepozorovaně vytáhl peněženku. Celkové způsobil škodu za 40 tisíc korun.

Zdroj: Policie ČR

Pachateli ale nepomohlo ani pusté metro ani zpola zakrytý obličej. Ve chvíli, kdy policisté zahájili prověřování případů a dostaly se jim do rukou záznamy z kamer, začal se mu čas na svobodě krátit.

Hrozí až osm let za mřížemi

„Úspěšní byli nakonec kriminalisté z Prahy 2, kteří se specializují na chytání kapsářů, když si podezřelého muže všimli v metru, jak si tipuje další oběť. Muže proto zadrželi a nyní ho za uvedené kapesní krádeže stíhají,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.

„Vzhledem k tomu, že je páchal v době nouzového stavu, hrozí mu v případě odsouzení až osmiletý pobyt za mřížemi. Stíhání je vedeno vazebně a muž k věci nevypovídá,“ dodal mluvčí.