Byl totiž zadržen v Holešovicích, v tamější ulici Dukelských hrdinů – což je mimochodem v těsném sousedství policejního prezidia.

Protivníka útočník ubodal v hádce, která se hodinu a čtvrt po poledni strhla mezi dvěma muži původem z regionu bývalého Sovětského svazu u zastávky autobusů městské hromadné dopravy na Florenci; poblíž ulice Za Poříčskou bránou.

Přesné okolnosti krvavé tragédie zůstávají předmětem šetření – prvotní zprávy z místa činu ale naznačovaly, že se cizinci měli servat kvůli dívce, která snad jejich zápasu přímo přihlížela.

Velmi nebezpečný muž

Po incidentu urostlý muž podezřelý ze smrtícího útoku utekl; najít se ho nepodařilo ani navzdory masivní pátrací akci i s využitím vrtulníku a nasazení policejních psovodů. Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie následně varoval, že může být velmi nebezpečný. Ve středu Hulan potvrdil, že se hledaného muže skutečně podařilo zadržet.

Vpodvečer dodal, že odpoledne cizinec vyslechl obvinění z vraždy – v případě odsouzení tedy může být ve hře trest odnětí svobody na 10 až 18 let. „Vyšetřovatel následně podá podnět státnímu zástupci k návrhu na uvalení vazby na obviněného," doplnil Hulan.

Podle informací Deníku byl cizinec dopaden krátce před půlnocí přímo na ulici hlídkou pohotovostní motorizované jednotky pražské policie, a to i za účasti psovoda.

Čtěte také: Konflikt mezi dvěma muži na Florenci skončil vraždou