Policista byl zadržen a za vydírání se zbraní mu hrozí až osm let vězení. Informovala o tom dnes na svých internetových stránkách policejní inspekce.

Na chování policisty upozornilo vedení krajského ředitelství pražské policie. „K incidentu mělo dojít začátkem letošního srpna v policejní služebně těsně před odpoledním rozdělováním služeb. Podezřelý vyjmul z pouzdra služební zbraň, přistoupil ke svému kolegovi a snažil se mu vsunout pistoli do úst. Vzbudil důvodnou obavu, že zbraň použije,“ řekla mluvčí inspekce Radka Sandorová.

Inspekce poté zahájila akci s názvem „Zubař“, při níž policistu zadržela. „Je podezřelý ze spáchání zločinu vydírání a přečinu výtržnictví. Obvodnímu státnímu zastupitelství pro Prahu 1 byl podán návrh na zahájení trestního stíhání a státní zástupce jej přijal,“ uvedla Sandorová.

Kvůli agresivnímu chování měl tento policista problémy už v minulosti. Na začátku letošního roku byl pracovníky inspekce prověřován kvůli ohrožování civilní osoby nožem. Návrh inspektorů na zahájení trestního stíhání však tenkrát státní zástupce neakceptoval a věc byla následně postoupena pouze ke kázeňskému projednání.

Čtěte také: Muž hrozil sousedce pistolí, neváhal dokonce střílet