Jeho případ vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), podrobnosti zveřejnila ve čtvrteční tiskové zprávě na webu. Muže, který pracoval v Pohotovostní motorizované jednotce PČR Praha, viní ze série úvěrových podvodů, podvodů a neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací.

Policistovi hrozí až pět let ve vězení nebo peněžitý trest. "V žádostech o půjčky a úvěry uváděl nepravdivé nebo hrubě zkreslené údaje s cílem získat požadované finanční prostředky," sdělil Ivo Mitáček z GIBS.

Když měl policista-sázkař nouzi o peníze, pokusil se je získat také "nebankovním" způsobem. Na internetových seznamkách, aplikacích či sociálních sítích byl v kontaktu s mladými ženami, pro něž si vymýšlel různé legendy a projevoval o dámy neskrývaný zájem.

"Svou přízeň si získával především svou osobní prezentací jako policista ze 'zásahové jednotky', fotografiemi v uniformě a svým osobním vzhledem. Po navázání osobního kontaktu však policista brzy přicházel s různými požadavky na půjčky peněz od mladých žen. Předpokládáme, že takto oslovených žen mohlo být více," uvedl Mitáček.

Pracovníci GIBS, kteří zmapovali trestnou činnost bývalého kolegy od roku 2013, proto vyzývají především mladé ženy z Prahy a okolí, aby se ozvali, pokud s policistou přišly do kontaktu. Nebo mu snad dokonce půjčily peníze. V takovém případě by se měly co nejdříve přihlásit na operační středisko GIBS.