Zatýkání v Praze potvrdila v pondělí mluvčí policejní inspekce Radka Sandorová. „Podezřelí byl zadrženi bezprostředně po převzetí zálohy na prodej drog ve výši jednoho milionu korun,“ uvedla k rozsáhlé akci s označením Laco. Znamená to, že drogová kauza, na jejímž rozkrývání pracovali policisté od dubna, je opravdu značného rozsahu. A lidé, kteří se do ní zapojili, byli patrně všeho schopní. Vyplývá to z dalších slov mluvčí Sandorové. Policista, který se kšeftu účastnil, neváhal použít jako zástavu služební zbraň!

Podle dostupných informací ale úder tentokrát nesměřoval proti příslušníkům pražské policie. Mělo by se jednat o policisty z Českého Krumlova, kteří se zapojili do kšeftování s marihuanou ve velkém. Skupina překupníků ji skupovala od dodavatelů a se ziskem prodávala k další distribuci. Podle všeho měly drogové kanály i přeshraniční vaz­by.

Dva ze zadržených českokrumlovských policistů dostanou okamžitou výpověď. Prozatím bylo zahájeno stíhání čtyř osob – jeden policista a tři civilisté – ale v cele předběžného zadržení čeká na svůj další osud celkem devět lidí. „U ostatních pěti podezřelých nadále probíhá prověřování,“ konstatovala Sandorová.

(zw)