Prvotní poznatky nicméně nenasvědčují tomu, že muž, jehož těla si všimli kolemjdoucí během osmé hodiny, by se měl stát obětí násilného zločinu. „Pro přesné zjištění příčiny úmrtí byla nařízena pitva, která určí, na co muž zemřel," konstatovala Eva Kropáčová z ředitelství pražské policie.

„Jeho totožnost nyní zjišťují kriminalisté z oddělení pátrání," řekla o muži, kterému podle odhadů mohlo být kolem 45 let.

O dvě hodiny později následoval další výjezd policistů k Vltavě kvůli nálezu mrtvého těla. Tentokrát to bylo ve vodní elektrárně na Štvanici. Také v tomto případě jsou policisté v úvahách velmi opatrní. Zejména pokud jde o spekulace, že se na česlech v Holešovicích mohlo zachytit po týdny nezvěstné tělo muže sraženého 5. března při dopravní nehodě z Mánesova mostu.

Pomohou i testy DNA

I v tomto případě přinesou rozhodující informace až výsledky pitvy a také zkoumání vzorků DNA; jasno by mohlo být začátkem příštího týdne. Tělo, které odhalila lžíce bagru při nakládání bahna, nepořádku a větví nahromaděných na česlech, nicméně bylo v takovém stavu, že možnost úmrtí na počátku března nelze vyloučit. Odpovídal by i věk, který záchranáři odhadují mezi 40 a 50 lety.

Šokující nehoda na mostě, kdy 67letý řidič najel do chodců a partnerský pár z Blanenska srazil před zábradlí do Vltavy, vyvolala hotové manévry policistů a hasičů.

Ženu v bezvědomí unášenou proudem se po více než půlhodině podařilo vylovit a obnovit její životní funkce, po několika hodinách ale v nemocnici zemřela. Pátrání po muži bylo bezvýsledné, navzdory využití vrtulníku s termovizí a nasazení potápěčů.

Žabí muži se na řeku vraceli i v dalších dnech, kdy bylo také z hladiny zkoumáno koryto Vltavy sonarem a pročesávány břehy, ale ani toto úsilí nevedlo k žádnému výsledku. Okolnosti havárie na mostě jsou stále v šetření, policisté čekají na výsledky znaleckých posudků.