„Loupežník“ Konrád od roku 2005 během deseti lety přišel po celém Česku na nelegálně nabité jmění za několik milionů korun. Kradl, loupil a nakonec i zabíjel kvůli tomu, že měl dluhy. Městský soud v Praze dnes padesátiletého muže poslal na 25 let za mříže. Konrád sám soudkyni žádal, aby šel do vězení na doživotí, protože mu hrozí exekuce. „Nemůžu za to, že svět funguje na penězích,“ řekl. Pistole mu dodávala při jeho trestné činnosti sebevědomí, neměl takový strach.

V červnu 2014 v klánovickém lese ovšem pěti ranami zastřelil (dvakrát minul, třikrát trefil hlavu) uzbeckého hledače pokladů Denisa B., který měl zálibu ve sbírání předmětů z druhé světové války. Podle Konráda se jen přetahovali o detektor kovu, ale „pak se to zvrtlo“. Konrád po vraždě cizince z lesa odešel, na místo činu se vrátil a hledače pokladů okradl, polil benzínem a spálil. „Poklad“ poté přestěhoval do Srbska na Berounsku.

Dříve navíc postřelil svědka loupeže v Dolních Počernicích, než ho policie v prosinci 2015 dopadla, pokračoval ve vloupáních dál. K dlouho neobjasněné vraždě - kriminalisté neměli jediné pojítko mezi vrahem a obětí - se přiznal. Konrád měl problémy se zákonem prakticky od revoluce.

Policie nyní na Facebooku vyzvala, zda někdo nepoznává mezi více než tisícovkou fotografií zabavených předmětů svůj ukradený majetek. Mezi cennostmi je třeba i diamantový certifikát. „Je to vaše? Přihlaste se!“ napsali policisté, kteří budou vyžadovat účtenku nebo fotografii konkrétní věci. Lidé tedy budou muset doložit, že jim třeba zlatý řetízek skutečně patří. Policistům se můžete ozvat na číslo 703 193 611 nebo 731 646 074.