Uvedla dále, že matka usměvavé zlatovlasé princezny v růžových šatičkách, po níž se dlouho nikdo nesháněl, je za mřížemi. V cele ruzyňské vazební věznice skončila před dvěma týdny poté, co ji zadrželi policisté. O dítě měl pečovat otec – ten se ale staral takovým způsobem, že mu nyní hrozí pobyt ve kriminále i jemu. A ve vězení by mohl strávit až tři roky. „Za opuštění dítěte," vysvětlila Kropáčová.

Policisté už nepátrají ani po otci. Toho zadrželi ho krátce před pondělním polednem, když se objevil v kojeneckém centru Thomayerovy nemocnice v Krči, kde jeho nalezené dítě našlo útočiště. Jako podezřelý ze spáchání trestného činu skončil na policejní služebně; to, zda bude z něčeho obviněn, ale teprve ukáže další šetření. Co přesně se stalo, by mělo vyplynout z výslechů všech osob, které s případem měly co do činění. Nejvíc k vysvětlování toho pochopitelně bude mít on sám. O osud opuštěné dívenky se také intenzivně zajímají úředníci z orgánu sociálně právní ochrany dětí. Právě oni budou mít velké slovo při rozhodování o dalším osudu dítěte.

Na caparta, který zůstal osamělý na Václavském náměstí, upozornil v sobotu kolem 18. hodiny muž, který zavolal na linku 158. Holčičku mu prý předali bezdomovci; požádali ho, aby ji na pět minut pohlídal. Pro dítě už se ale nikdo nevrátil. Ani po pěti minutách, ale ani po deseti, ba ani po půlhodině. Vůbec ne. Policisté pak zjistili, že bezdomovci jen zopakovali trik, jehož obětí se předtím údajně stali oni sami. Dítě jim prý předal muž tvrdící, že je jeho otcem, a požádal je chvilku hlídání. Pak se ale po něm slehla zem… Nakonec tedy holčičku „udali" stejným způsobem: předali ji do rukou náhodně vybraného člověka, který zrovna stál na tramvajové zastávce Václavské náměstí.

Co je nalezená holčička, po níž se nikdo nesháněl, vlastně zač, zůstávalo nezodpovězenou otázkou po desítky hodin. Ona sama nedokázala říci, jak se jmenuje, protože zatím pouze žvatlá. Od počátku bylo patrné jen to, že nejde o cizinku. Na češtinu totiž reaguje a zjevně naší řeči rozumí. Zdání ale může klamat – zprvu to totiž vypadalo, že dívenka nepochází ze závadového prostředí nebo nuzných poměrů. Napovídalo tomu několik faktů: je dobře živená, byla čistá – a na těle nemá podlitiny ani zjevné známky násilí.

Čtěte také: Policie už asi zná rodinu dítěte, které nikomu nechybělo