Strojírenská firma se podílela mimo jiné na stavbě pražského tunelového komplexu Blanka. Policie v ní zasahovala už před dvěma lety, a to také kvůli podezření z krácení daní.

Mluvčí centrály Jaroslav Ibehej zásah nepotvrdil s tím, že poskytování informací si vyhradilo pražské vrchní státní zastupitelství. Jeho reakci ČTK zjišťuje.

Server iDnes.cz napsal, že zadržen byl například manažer Karel Kloboučník nebo bývalý generální ředitel firmy Jan Musil. Kriminalisté je údajně převezli do služebny v pražské ulici Na Perštýně.

Při zásahu policie, celníků a finanční správy v roce 2016 patřila firma miliardáři Petru Speychalovi. Podle informací médií dlužila na daních 791 milionů korun a kriminalisté dlouhodobě prověřovali, zda z firmy nemizí nezdaněné stamiliony do daňových rájů. Speychala předtím policie v roce 2014 zadržela v souvislosti s údajným krácením daní a vydáváním fiktivních faktur. Po podání vysvětlení byl ale podnikatel propuštěn bez obvinění.

Po Speychalovi se stal majitelem firmy Robert Wolf. Zásah policistů z roku 2016 kritizoval jako snahu rozprášit ČKD kvůli tomu, že společnost si vůči Praze nárokovala pohledávky vzniklé při pracích na tunelu Blanka. Věřitelé loni firmu poslali do konkurzu.

Už před stavbou Blanky se firma podílela na dodávkách technologií pro pražské tunely i další části městského okruhu. Působila i na řadě staveb pro pražskou hromadnou dopravu, byla například subdodavatelem pro trasy A a C podzemní dráhy, dodávala i zařízení měníren a transformátorových stanic pro tramvajové tratě.