„Za posledních dvacet let jsme se s podobně brutálním zločinem nesetkali," uvedl Mareš. Způsob provedení činu nechtěl blíže komentovat, podotkl ale, že naposledy zažil obdobnou brutalitu u vražd Ivana Roubala. Pětinásobný vrah Roubal, který si odpykává doživotí, své oběti mimo jiné svazoval do kozelce, takže postupně umíraly dušením.

Podezřelého Čecha, který v minulosti nikdy nebyl trestán, zadrželi pražští kriminalisté ve spolupráci se zlínskými a brněnskými kolegy ve středu. Následně ho obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy na dvou osobách, za což mu hrozí až dvacetiletý trest odnětí svobody nebo trest výjimečný. Nyní muž čeká v policejní cele na to, zda soud rozhodne o jeho vzetí do vazby.

Kvůli probíhajícímu vyšetřování a zejména s ohledem na pozůstalé nechce policie k případu sdělovat více informací. Podle deníku Blesk ale vrah usmrtil dvojici několika desítkami ran nožem, jejich těla prý byla navíc svázaná na rukou i nohách.

Těla devatenáctileté dvojice nalezli policisté v sobotu v bytě domu v Murgašově ulici v Praze 4 poté, co dívku začali pohřešovat její rodiče. Už po ohledání na místě činu dospěli kriminalisté k závěru,že na smrti dvojice se podílela cizí osoba. Po pitvě začali případ vyšetřovat jako vraždu. Podle informací médií se vraždy staly v bytě, kde žilo dohromady několik studentů.