Ačkoli tihle detektivové už v rámci své specializace viděli mnohé, konstatovali, že pachatel činu spáchaného v rámci rodiny byl mimořádně brutální. „Třiapadesátiletá žena utrpěla mnohočetná zranění, kterým na místě podlehla," řekl novinářům Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie. Kriminalisté pracující na objasňování případu si ale nepřejí uvádět bližší podrobnosti. Nechtějí ani zveřejnit, jakou zbraň pachatel použil. Hulan také odmítl komentovat dohady, že policisté hledají pachatele matkovraždy. Potvrdil pouze, že pachatel a oběť měli blízký příbuzenský vztah. Uvedl rovněž, že byla nařízena soudní pitva.

K možnému motivu ani vyšetřovacím verzím se Hulan blíže nevyjádřil. Konstatoval pouze, že k vraždě došlo brzy ráno; kolem šesté hodiny. V půl sedmé pak oznamovatelka žijící v domku, kde k činu došlo, volala na tísňovou linku 158. V domě byli přítomni i další členové rodiny, jimž policisté poskytovali psychologickou pomoc v rámci posttraumatické intervenční péče.

Jméno podezřelého policisté znají od samého počátku práce na tomto případu. V souvislosti s vyšetřováním vraždy hledali 26letého muže, který z domu po činu utekl – přičemž varovali veřejnost, aby se ho nikdo nepokoušel zastavit; Hulan upozorňoval, že dotyčný je s největší pravděpodobností ozbrojen a může být agresivní. Fotografie hledaného ale již odpoledne z pátrací databáze zmizela. Již po necelých sedmi hodinách se totiž podezřelého podařilo zadržet.

Další posun v kauze zatím nenastal. „Kriminalisté i nadále případ prošetřují a provádějí úkony trestního řízení v souladu se zákonem, kdy nelze předjímat, zda a kdy padne obvinění konkrétního pachatele," konstatoval Hulan.

Podle informací z okolí místa činu byly s podezřelým mužem problémy už v minulosti. „Policie přijela řešit, že Štěpán napadal babičku," zaslechl Deník v Hostivaři. Adresa, na níž k vraždě došlo, skutečně není policistům neznámá – hlídky tam ale v minulosti vyjely pouze prověřovat oznámení. Nepadlo žádné obvinění a nebylo zahájeno trestní stíhání.