O zahájení trestního stíhání informovala mluvčí Violeta Siřišťová v tiskové zprávě: „Pachateli hrozí v případě odsouzení až čtyřletý pobyt za mřížemi.“

Pes zaútočil 1. dubna na malého chlapce, který byl s matkou na procházce v parku na Petříně. Dítě po incidentu skončilo v kritickém stavu v nemocnici. Muž z místa utekl a policii se přihlásil, až když policisté v médiích oznámili, že po něm pátrají. „Jen jsem psa venčil,“ bránil se. Ale měl v danou chvíii roční štěně na starost.

Navíc díky medializaci případu se kriminalistům ozval muž, který byl stejným psem napaden pár dní před útokem v Petřínských sadech. „Kolegové nového svědka již vyslechli a nadále se případem intenzivně zabývají,“ sdělila policejní mluvčí Siřišťová, podle níž agresivní zvíře zaútočilo i na svědkova psa.

Státní veterinární správa nyní na podnět policie rozhoduje, zda bude pes odebrán ženě, které patří. Majitelce psa by hrozil postih, pokud by se prokázalo, že byla při některém z útoků také přítomna, vysvětlila mluvčí pražské policie.