O ženu a jejího dvouapůlletého synka, kteří byli společně se psem naposledy viděni v sobotu odpoledne na pražském hlavním nádraží, měla starost její matka. Nevěděla, kde dcera s dítětem je a zda někam neodjela; vzhledem k jejímu onemocnění přitom panovaly obavy, že by mohla být nebezpečná svému dítěti nebo i sobě.

Několik hodin poté, co policisté vyzvali k pomoci při pátrání veřejnost, ale byla informace o pohřešování ženy z pátrací databáze stažena. Ještě během pátečního večera se matku se synem podařilo objevit díky pomoci svědků z řad veřejnosti. Vyjeli si na výlet a pobývali v hotelu na Berounsku. Kontaktovat je nebylo možné, protože žena s sebou neměla mobilní telefon.

Matka i chlapeček jsou v pořádku, konstatovala v úterý ráno policistka Andrea Zoulová. „Pražská policie děkuje médiím i veřejnosti za pomoc a spolupráci," konstatovala – a nikoli ze zdvořilosti. Najít pohřešovanou ženu s dítětem totiž pomohla právě pátrací relace, kdy kriminalisté požádali o spolupráci všímavé občany.