Na bezpečnost obyvatel a návštěvníků hlavního města dohlíží stovky policistů. V souvislosti s již dva roky platnou vyhláškou policisté  upozorňují na zákaz používání volně prodejné pyrotechniky v citlivých částech města.

"Jedná se například o historickou část města, parky, náplavky, nemocnice, domovy seniorů, různá zařízení pečující o zvířata a jejich okolí. Za použití pyrotechniky hrozí pokuta ve výši až 10 000 korun nebo ve správním řízení až 100 000 korun," připomínají policisté na sociální síti. 

Do pražských ulic vyrazili také policisté s dlouhými zbraněmi. "Aby jste se cítili, pokud možno, co nejvíce v bezpečí. Společně se svými kolegy dohlížejí na veřejný pořádek a jsou připraveni udělat maximum pro Vaše klidné prožití oslav příchodu Nového roku," uvedí policisté na síti X. 

Součástí silvestrovského omezení jsou také uzavírky v centru metropole. Od večerních hodin je uzavřeno Václavské náměstí, částečně je omezen provoz u Staroměstského náměstí a na Smetanově nábřeží. 

"Z důvodu dopravních omezení bychom chtěli požádat občany, aby pro přesun do centra města použili výhradně městskou hromadnou dopravu! Provoz metra je v dnešní noc prodloužen až do 2.30 hodin," žádají policisté. 

Zdroj: Milan Holakovský

Na Václavském a Staroměstském náměstí nechybí ani jednotky hasičů, které doplňují záchranáři. "Budeme tu přes půlnoc," vzkazují společně na sociální síti s tím, že ostatní jsou připraveni na stanicích.

Na operačním středisku slouží kolegové v plném počtu. Na svých zbrojnicích je také 10 dobrovolných jednotek.

Jak uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka, do 23. hodiny zasahovali hasiči u šesti požárů, které souvisely s pyrotechnikou. "Jeden z požárů způsobil škodu na dveřích zahradního domku," popsal mluvčí.