Kriminalisté z mravnostního oddělení věnují dlouhodobě pozornost děvám nabízejícím sexuální služby přímo na ulici a jejich „pasákům“, různým erotickým podnikům a také se snaží odhalovat priváty ukryté v různých neoficiálních prostorách, které jsou určeny pro vybranou a prověřenou klientelu. 

Zásah v nevěstinci v Praze 6. | Video: Policie ČR

Stejně tak věnují pozornost nevěstincům, ve kterých jejich provozovatelé mnohdy přímo vykořisťují dívky poskytující sexuální služby. To v praxi znamená, že se dívky musí o svůj výdělek se svými „zaměstnavateli“ dělit, ve valné většině minimálně rovným dílem. A tak tomu bylo i v tomto případě. Podle policistů si vedení podniku mělo tímto způsobem přijít na skoro pět milionů korun

"Na základě těchto skutečností jsou v tuto chvíli všichni čtyři šéfové obviněni z trestného činu kuplířství. Za ten jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na osm let, neboť se protiprávního jednání měli dopouštět jako organizovaná skupina a popsaným jednáním si měli přivodit značný prospěch," informoval mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Jedním z mnoha dosud provedených úkonů, který kriminalisté provedli také bylo zajištění výnosů z trestné činnosti, tedy věcí, získaných trestnou činností. Při tomto úkonu kriminalisté obviněným zajistili dvě osobní motorová vozidla v celkové hodnotě 600 tisíc korun a na účtech či v hotovosti zajistili přes dva milióny korun. V případě, že budou obvinění pravomocně odsouzeni, propadne s největší pravděpodobností tento majetek státu.