V pátek před devátou hodinou večer došlo ve stanici metra Opatov k nepříjemné události. Po potyčce s jinou osobou se do kolejiště před přijíždějící soupravu zřítil jeden ze dvou mužů. Na místo ihned vyrazili hasiči i záchranáři. Po vyproštění byl šestatřicetiletý muž převezen do nemocnice. Doprava na trase C pražského metra mezi stanicemi Kačerov a Háje, byla asi hodinu přerušena.

Zdroj: Policie ČR

„Muž ve věku 36 let byl po celou dobu při vědomí, záchranáři jej ošetřili, zajistili a transportovali do Thomayerovy nemocnice na oddělení chirurgie s úrazem obličeje a pohmožděným ramenem,“ uvedli na svém twitterovém účtu záchranáři.

Případem se zabývají policisté z místního oddělení Jižní město pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví.

Agresivní zákrok policisty proti muži bez roušky.
Policista agresivně zakročil proti muži bez roušky. Sám ji také neměl

„V této souvislosti hledáme druhého aktéra incidentu, který má na sobě žlutou bundu a je zachycen na záběrech. Jestliže ho někdo poznává, nebo se poznává sám, ať se ozve na linku 158. Zároveň žádáme, aby se nám ozval i svědek v červené bundě, který viděl začátek incidentu. Potřebovali bychom ho k věci vyslechnout,“ požádal veřejnost o spolupráci mluvčí pražské policie Jan Daněk.

V úterý ráno policisté oznámili, že se hledaný muž sám přihlásil na služebně. „Policisté sedmadvacetiletého cizince k věci vyslechli, kdy se mimo jiné za své jednání omluvil. Nyní budou dál probíhat standardní úkony trestního řízení,“ dodal Daněk.

Na Andělu muž zemřel

K podobnému, tragičtějšímu případu přitom došlo počátkem letošního roku ve stanici Anděl na lince metra B. 23. ledna zde pod koly přijíždějící soupravy zemřel muž středního věku.

Tragédii tehdy předcházela hádka a strkanice na eskalátorech s fatální dohrou na nástupišti. Na muže zaútočili dva chlapci poté, co je vyzval aby mu uhnuli z cesty. V té době bylo jednomu patnáct a druhému šestnáct let.

Záchranné složky míří k nehodě ve stanici metra Anděl.
Policie navrhla obžalovat mladíka za smrt muže v metru na Andělu