V úterý krátce po půl jedenácté večer se policisté rozhodli zkontrolovat vozidlo, kterého si povšimli v Českobrodské ulici v Praze 9. Na benzínce v Průmyslové ulici v Praze 10 automobil zastavili, ale sotva opustili služební vůz, řidič vyrazil vpřed.

Ne však dost rychle na to, aby ho hlídka nepoznala. Jednalo se totiž o recidivistu v minulosti odsouzeného za majetkovou trestnou činnost. S pronásledovateli v zádech projel Průmyslovou červená nečervená, aby nakonec zmizel v mlze. Když policisté stíhaný Renault Megan objevili, byl prázdný. Nedalo ale moc práce podezřelého mistra volantu najít. Narazili na něj poblíž autobusové zastávky.

Nikdy nevlastnil řidičský průkaz

„Lustrací na místě zjistili, že šestadvacetiletý podezřelý nikdy nevlastnil řidičský průkaz a dále odmítl test na omamné a psychotropní látky. Recidivista se následně doznal, že řídil ujíždějící vozidlo. Vzhledem k těmto skutečnostem byl muž omezen na osobní svobodě a převezen na policejní služebnu,“ řekla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Pronásledování recidivisty a následky jeho jízdy. | Video: Policie ČR

Vzhledem k tomu, že řidič byl podezřelý pouze z přestupku, neohřál se na služebně dlouho. K pramalé radosti mužů zákona se ve středu odpoledne rozhodl projet znovu. Tentokrát Renault Megan nedal přednost chodcům na přechodu v ulici v Kolkovně, čímž upoutal pozornost hlídky. Stejně jako den před tím zastavil, počkal až policisté vystoupí a šlápl na plyn.

Svou jízdou opět potvrdil, že o pravidlech silničního provozu nikdy neslyšel. Chvíli ujížděl v protisměru, chvíli po chodníku, způsobil několik dopravních nehod. V Platnéřské ulici v Praze 1 pak byla jeho šílené jízdě učiněna přítrž. „Pod pohrůžkou namířené střelné zbraně, řidiče z vozidla vytáhli a za užití donucovacích prostředků zpacifikovali,“ sdělila policejní mluvčí.

A opět hleděli do tváře známému „řidiči“ z předchozího dne. Tentokrát už ale mladý muž nevyvázl tak lehce. „Kriminalisté celý případ v současné době prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení, za což pachateli v případě odsouzení hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi,“ dodala mluvčí.