Na případ v Praze 9 upozornili občané telefonátem na linku 158. Podle oznámení se pachatelé vloupali do obchodu v ulici Za tratí v Praze 9. Do připraveného nákupního košíku naložili několik krabic s hudebními nástroji a odešli směrem k nedalekému rybníku.

Policejní hlídky na místo ihned vyrazily, začaly oblast prohledávat a po chvíli zadržely prvního z podezřelých. "Nepomohl mu ani pokus o útěk, při kterém rozbil jeden z hudebních nástrojů. Následně byli zadrženi i ostatní podezřelí, kteří se snažili schovat v přilehlých porostech v okolí rybníka," informoval v tiskové zprávě mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Podle mluvčího policisté na místě zjistili, že jeden z mužů se do prodejny vloupal už několik hodin před zadržením. Do prodejny hudebnin se pak vrátil i s kumpány. "Předběžná škoda byla vyčíslena na několik desítek tisíc korun. Zadržení, ve věku od jednadvaceti do dvaatřiceti let, tak byli postupně předvedeni na nedalekou služebnu k provedení dalších úkonů," uvedl Rybanský.

Policie šetří tento případ tří "umělců" pro podezření ze spáchání trestného činu krádež, za což zadrženým hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi. Jeden z podezřelé trojice totiž za obdobnou trestnou činnost stanul několikrát před soudem. "V listopadu letošního roku byl dokonce odsouzen Obvodním soudem pro Prahu 3 k šesti měsícům nepodmíněně," dodal policejní mluvčí.