Po 42letém muži i jeho autě se slehla zem někdy během čtvrtečního večera - a před půlnocí přijalo zprávu o tom, že je nezvěstný, policejní oddělení právě v Jílovém.

A od té doby se nic nezměnilo; pohřešovaný se neobjevil v místech, kde byl očekáván, ani se neozval rodině, svým známým nebo zaměstnavateli, konstatoval Zdeněk Chalupa z územního odboru policie Praha-venkov: Jih. Z komunikace přes taxikářskou vysílačku, což je pátrače poslední stopa, přitom nevyplynul sebemenší náznak toho, že by pohřešovaný plánoval cokoli neobvyklého.

„Poslední radiokomunikační kontakt s dispečinkem taxislužby byl zaznamenán ve čtvrtek 30. ledna v podvečerních hodinách," konstatoval Chalupa. Co se mohlo stát poté, kriminalisté netuší. Otevřeny zůstávají všechny možnosti…

close Pohřešovaný taxikář z Kladna zoom_in

Policejní detektivové předpokládají, že pohřešovaný by se mohl pohybovat v okolí Prahy nebo přímo na území hlavního města v Hondě CR-V RE6, rozměrném vozidle šedé metalické barvy. Na autěs registračními značkami 2AR 7706 mohou být umístěna oválná žlutočerná loga společnosti HaloTaxi.

Jakékoli poznatky o výskytu tohoto vozu přivítají policisté na bezplatné lince 158; všímaví občané se také mohou ozvat přímo kriminalistům z Prahy-venkov prostřednictvím telefonních čísel 974 882 476 a 974 882 437.

Policisté ocení i jakékoli informace, které by mohly přispět k pátrání po pohřešovaném. Petr Sedláček je hubený, měří kolem 170 centimetrů. Má modré oči a krátké šedé vlasy.

„Na pravé ruce mu chybí poslední článek prstu, pravděpodobně ukazováčku," připomněl Chalupa poznávací znamení. Uvedl také poslední známí popis oblečení nezvěstného muže: černé džíny, černá bunda, fialová košile, pruhované tričko s límečkem - a na nohou černo-bílé sportovní boty.