Policisté totiž zjistili, že zloděj, který si z vykradených aut mimo jiné odnesl platební karty, vybíral z cizích účtů peníze prostřednictvím bankomatů na území hlavního města. „Nepoctivec se obohatil celkem o 60 tisíc korun. Byly uskutečněny neoprávněné výběry finanční hotovosti ze tří bankomatů umístěných v Praze 4 a v Praze 5,“ konstatoval Chalupa.

V jednom případě zachytila podobu muže vyzvedávajícího peníze bezpečnostní kamera. Třebaže se dotyčný snažil zakrývat si tvář rukou s kapesníkem, policisté věří, že ho někdo pozná a vyšetřovatelům poradí, o koho jde a kde ho hledat. Jakékoli poznatky k hledané osobě přivítají policisté na telefonním čísle 974 882 720; je také možné kontaktovat policii prostřednictvím operátorů bezplatné linky tísňového volání 158 nebo se osobně zastavit na policejní služebně v Mníšku pod Brdy.

Hledaným je muž ve věku 25 – 30 let střední postavy, který měří kolem 180 cm. Na záběrech má krátké tmavé vlasy. Byl oblečen do bílého trička s krátkými rukávy se zapínáním u krku na tři knoflíčky a modrých džínových kalhot; na nohou měl sportovní obuv. Vedle kapesníku použil k maskování sluneční brýle se světlými obroučkami. Při chůzi kulhal – napadal na pravou nohu.

Pátrací fotografie
Pátrací fotografie
Pátrací fotografie