Událost se stala ve čtvrtek po 22. hodině. Strážníci prověřovali v Boteově ulici v Praze 12 třiačtyřicetiletou bezdomovkyni podezřelou z krádeže drahého kola. Výrobní číslo bicyklu bylo vybroušené a přetřené barvou. Žena prohlásila, že kolo objevila u popelnic a že když se k němu nikdo nehlásil, usoudila, že si ho může vzít.

Na místo přijela státní policie a další autohlídka. „Krátce po jejím příjezdu přiletěly od jedné z budov dvě ocelové, třiceticentimetrové trubky plné hlíny a betonu. Jedna zasáhla služební vozidlo a dopadla zhruba metr před strážníka, druhá přeletěla přes hlavu dalšího strážníka a dopadla na přední kapotu poblíž zaparkovaného vozidla,“ popsala mluvčí pražských městských policistů Jiřina Ernestová.

Hlídka vyběhla směrem, odkud trubky přiletěly, a spatřila muže, který vulgárně křičel a dal se na útěk. Strážníci ho začali pronásledovat, do pátrání se zapojily i hlídky státní policie. „Několikrát došlo k vizuálnímu kontaktu s prchajícím mužem, který po hlídkách házel různé předměty z odpadkových košů i samotný koš. Po dostižení skončil sedmadvacetiletý muž v poutech. Případ šetří státní policie,“ doplnila mluvčí.