Ve čtvrtek to uvedla policistka Jana Rösslerová. „Muž se v polovině října policistům přihlásil osobně na služebně na základě odvysílaných reportáží v médiích,“ potvrdila.

Ve čtvrtek přišla další fáze případu. Osmadvacetiletý podezřelý byl obviněn z ublížení na zdraví a výtržnictví. V případě odsouzení mu až tři roky vězení.

Útok, který měl podle záběrů kamer na svědomí, byl nebývale brutální. Jeho obětí se ve středu 2. srpna stal cestující, který se po 22. hodině na peronu stanice metra Palmovka zastal jiných pasažérů, které chtěla okrást trojice kapesních zlodějek.

Jemu samotnému ale ve chvíli, kdy byl napaden on, nikdo nepomohl. Ukázalo se totiž, že na počínání trojice zlodějek dohlížel od eskalátorů muž, který nevítanému strážci pořádku přispěchal ručně a stručně vysvětlit, že se nemá míchat do věcí, po kterých mu nic není.

Několik zlomenin, pohmožděniny hlavy a různé oděrky

Policistka Eva Kropáčová už před třemi týdny uvedla, že pachatel mlátící svou oběť hlava nehlava zaútočil rukama i nohama. „Poškozeného několikrát udeřil pěstí do obličeje a v okamžiku, když se mu ho podařilo strhnout na zem, ještě jej kopl do hlavy,“ přiblížila Kropáčová napadení se závažnými následky: několik zlomenin, pohmožděniny hlavy a různé oděrky.

Nedlouho poté, co policisté pustili informaci o pátrání po muži tmavé pleti a mohutné plnoštíhlé postavy, který měl na sobě bílou košili, tmavé kalhoty a černé polobotky, se dotyčný sám přihlásil. Viděl svůj čin v televizi. Muž, s nímž policisté v minulosti opakovaně řešili drobné krádeže (ale dosud nikdy násilný čin) je vyšetřován na svobodě.