Skála podle policie fungoval jako prostředník. Za úplatky zajišťoval pronájem prostor městské části pro podnikatelské účely. „V uvedené trestní věci je stíháno celkem 6 osob, z toho 4 osoby fyzické a 2 osoby právnické,“ uvedla Lidovým novinám soudkyně Dana Šindelářová, která bude případ projednávat.

Pronájem majetku 

Skála je obžalován ze zneužití pravomoci úřední osoby a sjednání výhody při zadávání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě a hrozí mu až deset let. Ostatní aktéři kauzy jsou obžalováni z podplácení a sjednání výhody při zadávání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě. 

Předloni měl coby zastupitel, šéf výboru a především člen komise pro majetek přislíbit několika podnikatelům pronájem prostor, které jsou v majetku Prahy 1. „Byznysmeni ho k tomu údajně motivovali třísettisícovým úplatkem, obdobnou částku mu pak podle vyšetřovatelů ještě slíbili. Jeden pronájem se tímto způsobem podařilo uzavřít, druhý zůstal jen u předběžné dohody," uvedly Lidové noviny.

Audit na Praze 1

Policie pro Skálu došla loni na konci února do sídla jeho firmy v Dušní ulici. Zásah probíhal i v budově úřadu Městské části Prahy 1. Korupční peníze se ale policistům nepodařilo zajistit. Podle státního zástupce  Jana Lelka se ale nějaké peníze povedlo zabavit. Starosta Oldřich Lomecký avizoval, že nechá provést audit, který by prověřil nakládání s majetkem městské části. „Audit konstatoval, že všechny procesy jsou nastavené správně. Problém byl, že selhal jeden konkrétní člověk v jedné konkrétní věci," uvedl Lidovým novinám později.

Skála se mezitím vzdal mandátu zastupitele a ukončil členství v ODS.