Kriminalisté zjistili, že střelce a jeho oběť nespojovalo nic víc než to, že se jejich cesty osudné noci protnuly. Vzájemně se totiž neznali. „Ke kontaktu došlo v parku pouhou náhodou. Toto setkání pak vyústilo v konflikt mezi oběma muži, který skončil střelbou a posléze smrtí," konstatoval Hulan.

Čtěte také: Nález mrtvého muže zkomplikoval dopravu v Říčanech

Muž se k činu přiznal

Vypátrat podezřelého je v podobných případech mimořádně obtížné (známý je třeba případ střelce z tramvaje číslo 17, který se nakonec přihlásil sám). Tentokrát se podle kriminalistů vyznamenali pracovníci policejního prezidia spravující centrální registr zbraní. Právě z jejich úsilí vzešlo několik tipů – a následné výslechy ukázaly, že v jednom případě šlo o trefu do černého.

Dvaapadesátiletý podezřelý se k činu přiznal. Původně se ovšem zřejmě snažil zametat stopy, předpokládají policejní detektivové, Zajištěnou zbraň totiž kdosi mechanicky upravil – a to nepochybně s cílem znemožnit její identifikaci. V té souvislosti lze porozumět Hulanovým slovům vyzdvihujícím zásluhy na úspěšném završení zdánlivě nevysvětlitelného případu, které mají také balistici ředitelství pražské policie a znalec v oboru balistiky Kriminalistického ústavu Praha.