První preventivní bezpečnostní kontrola proběhla v Letenských sadech na konci školního roku. Policisté k této akci přistoupili z důvodu zvýšeného množství případů především napadení jednotlivců skupinkami mladistvých, či mladých lidí v průběhu měsíce června.

Metronom v Praze.
Hipsterský ráj na Letné chátrá. Prostoru „u Stalina“ hrozí uzavření

Ačkoli za červenec byly ze zmiňovaného parku prozatím hlášeny čtyři trestné činy, což naznačuje zlepšení situace, policie rozhodla ponechat na místě zesílené hlídky a navíc oznámila, že další kontrola na sebe nenechá dlouho čekat. Slibovaná akce se rozjela v pátek večer.

Všichni mladiství si dýchli

Zhruba padesátka policistů prošla část parku, kde se mladiství a nezletilí scházejí nejčastěji. Tentokrát jich bylo na místě přibližně padesát. Všichni, kterým ještě nebylo osmnáct se museli podrobit dechové zkoušce.

Na pražské Letné podle skateboardistů řádí skupina mladistvých agresorů, která je mlátí a okrádá. Incident řeší i policie.
Na Letné řádí skupinka grázlů. Starosta: Neberte spravedlnost do svých rukou

„Pozitivní ji měli tři mladiství, kdy všichni nadýchali do půl promile alkoholu. Policisté proto vyrozuměli jejich zákonné zástupce a následně budou informovat orgán sociálně právní ochrany dětí,“ uvedl v tiskové zprávě pražský policejní mluvčí Jan Daněk.

Napadení bylo objasněno

Během zásahu policisté obdrželi informaci o další skupince mladíků, kteří by je podle popisu mohli zajímat. Vyrazili proto směrem ke Špejcharu, kde partičku skutečně zastihli. Nejnutnější kontrolu totožnosti sice někteří z mládenců zdržovali svým nevhodným chováním, ale situaci se podařilo rychle uklidnit.

Mobilní telefon, ilustrační foto.
Hrozba pražským školám se na facebook dostala z Velké Británie

V souvislosti s napadením dvou čtrnáctiletých hochů ze začátku července, pak mluvčí policie uvedl, že bylo kriminalisty objasněno. Případ byl kvalifikován jako výtržnictví, za což v případě odsouzení hrozí až dvouletý trest odnětí svobody. U mladistvého je pak trest poloviční