Poprvé se muži z pohotovostní motorizované jednotky setkali s čtyřiatřicetiletým motorkářem 15. března odpoledne. Povšimli si ho v Podchýšské ulici a rozhodli se ho zkontrolovat. To, že se v odhadu nezmýlili, se vzápětí potvrdilo. Rozsvícení majáků jako by muž považoval za signál k přidání plynu a vyrazil vysokou rychlostí pryč. 

Chvíli se řítil po silnici, zakrátko ale najel na polní cestu, kterou proletěl bez ohledu na výmoly a pěší u kraje. Jeho posledním esem v rukávu byl únik do lesa v Modřanské rokli, kde už ale nezvládl řízení a narazil do stromu. Ještě se ovšem necítil poražen a pokusil se utéci po svých, marně. 

Registrační značka byla vyrobena ze dvou jiných

Po prověření policisté zjistili, že jim v rukou skončil před pár měsíci propuštěný muž, který si ve vězení odpykával několikaletý trest za rozsáhlou majetkovou trestnou činnost. Ukázalo se také, že má vyslovený zákaz řízení až do roku 2026. 

Zdroj: Policie ČR

„Skútr, na kterém ujížděl, měl na sobě registrační značku, která byla vyrobena z dvou jiných registračních značek. Výrobní číslo na motocyklu bylo úmyslně poškozeno a policisté tak na místě, nebyli schopni zjistit původ skútru. Z tohoto důvodu si na místo zavolali kriminalisty zabývající se automobilovou kriminalitou, kteří následně zjistili, že se jedná o odcizený skútr,” řekla policejní mluvčí Violeta Siřišťová. 

Ani podruhé neunikl

23. března v půl jedenácté večer si stejná policejní hlídka povšimla v Hrazanské ulici v Praze 4 červené motorky s registračními značkami, které dle lustrace v policejních evidencích patřily na jiný motocykl. A situace se opakovala. Motorkář na nic nečekal a začal ujíždět. 

Po několika minutách bylo policistům jasné, že pronásledují starého známého. Ten mezitím prchal obytnou zónou nebezpečnou rychlostí, bez ohledu na dopravní značky, v jednu chvíli dokonce i v protisměru. Honičku tentokrát neukončil strom, ale smyk na štěrku v ulici K Výboru. I tentokrát ještě došlo k pokusu o útěk, i tentokrát zbytečně.  

Stejně jako v prvním případě muž tvrdil, že motorku dostal od kamaráda. „Případem se nyní zabývají, jak policisté z místního oddělení Modřany a dopravní služby, tak i kriminalisté šetřící krádeže v Praze 4. Při výslechu podezřelý opět uvedl, že nevěděl, že se jedná o kradenou motorku, jelikož ji dostal od kamaráda. Kriminalisté se celým případem intenzivně zabývají a nevylučují, že se trestní stíhání rozšíří o další trestné činy,” dodala mluvčí.