To, že policejní detektivové, kteří po pohřešovaném muži pátrali, nebudou mít pro rodinu dobrou zprávu, se rýsovalo už v polovině března. Zvlášť po 15. březnu, kdy se našlo jeho auto – zlatý vůz Audi A8 – jímž 3. března, kdy byl viděn naposledy, odjížděl do zaměstnání. Sice to v té chvíli byl zatím tušení nepodepřené ještě žádným důkazem ani zřetelnější indicií kriminalisté ale nemohli vyloučit, že se muž stal obětí násilného trestného činu. Zvláště když se ukázalo, že u sebe měl mít 350 tisíc korun v hotovosti! Vyšetřování se proto ujali kriminalisté z mordparty.

„Těm stačila relativně krátká doba na to, aby zjistili, kdo by mohl za zmizením mladého muže stát,“ připomněla v pondělí Eva Miklíková z ředitelství pražské policie. „Jednalo se o jednatřiceti­letého muže, kterého pohřešovaný ve svém autobazaru zaměstnával,“do­dala.

Vlastní pátrání poskočilo kupředu díky spolupráci s mobilním operátorem. Jeho zásluhou bylo možno zmapovat nejen poslední kontakty pohřešovaného, ale i pohyb jeho mobilu. A tato stopa ukazovala na zaměstnance bazaru. Zbývalo jediné: usvědčit ho.

Peníze jako motiv

Při několika výsleších se podezřelý zapletl do výmyslů; zradilo ho také vyšetření na polygrafu neboli detektoru lži. Nakonec pod tíhou důkazů kápl božskou: o šest let mladšího šéfa zastřelil. „Motivem jeho jednání měly být peníze. Svému zaměstnavateli totiž dlužil několik set tisíc korun, které mu ale nesplácel,“ vysvětlila Miklíková. „Když se poté sešli na společné schůzce, došlo mezi nimi pravděpodobně ke konfliktu, který vyústil vraždou.“

Pachatel nejen přiblížil kriminalistům okolnosti svého činu, ale také vyšetřovatelům označil odlehlé místo na Praze-východ, kde zakopal tělo oběti. Tam také v pátek byly ostatky nalezeny.

Podezřelý vyslechl obvinění z vraždy. Na soud čeká ve vazební věznici. V případě, že mu vinu prokáže soud, hrozí mu za mord se zištným motivem 15 – 20 let vězení; vyloučen ale není ani výjimečný trest.

Čtěte také: V hořícím domku našli hasiči oběť vraždy