Policie zveřejnila v souvislosti s vyšetřováním dvě krátká videa, která zachycují pravděpodobného svědka jednoho z pěti policií evidovaných případů. Muže, který 10. února ráno cestoval tramvají ve směru na Újezd, kamery natočily, jak utíká po ulici. Kriminalisté jej potřebují vyslechnout, aby je případně dovedl na stopu tajemného „kadeřníka“.

Spolu s ním totiž cestovala v inkriminovanou dobu tramvají rovněž jedna z poškozených. „Žena cítila, jak jí někdo sahá zezadu na vlasy. Následně zjistila, že jí chybí pramen vlasů a někdo jí ho během cesty tramvají ustříhl,“ sdělil v tiskové zprávě mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Policejní mluvčí Daněk prosí veřejnost o pomoc: „Jestli muže na záběrech někdo poznává, ať se ozve na linku 158.“

Pachatel byl zadržen v autobuse

Vyšetřovatelé se zároveň domnívali, že by podobně podivných případů mohlo být v Praze více. A cestuje hledaný „kadeřník“ jenom tramvajemi? Nebo získává pramínek vlasů i v jiných dopravních prostředcích? Samé otázky. „Proto prosíme případné další poškozené, aby se také přihlásily na tísňovou linku, jestli se jim stalo něco podobného,“ dodal mluvčí Daněk.

Po osmi dnech policejní mluvčí Hana Křížová oznámila, že kriminalisté neznámého pachatele i díky svědectvím od občanů vypátrali: „Podezřelého tak policisté zadrželi v autobuse v Budějovické ulici v Praze 4. Našli u něj jak nůžky, tak i prameny vlasů, které měl v kapse.“

Policisté si vyžádají psychiatrický posudek

Na policejní služebně se podle Křížové zadržený přiznal. „Uvedl, že těchto skutků má na svědomí asi pětadvacet, s kriminalisty spolupracuje a také jim vydal ustříhané prameny vlasů, které měl doma schované. Žádný racionální důvod proč to dělal, ale neřekl,“ sdělila policejní mluvčí.

„Kadeřník z tramvaje“ je nyní trestně stíhán pro čin výtržnictví. Vyšetřování probíhá na svobodě s tím, že si policisté vyžádají i odborný znalecký posudek z oboru psychiatrie. „V případě odsouzení hrozí muži až dvouleté vězení,“ dodala Křížová.