Policisté v oblasti uskutečnili hned dvě - v pondělí a v pátek.

Stovky policistů, mezi nimiž nechyběli ani příslušníci elitních komand, prý pátraly především po zamračeném a patrně ozbrojeném muži, o jehož opakovaném výskytu v lokalitě hovořili svědci s tím, že setkání s dotyčným vyvolává rozporuplné, zneklidňující a tísnivé pocity, pokud se neznámý netváří vysloveně nepřátelsky. Hledanou osobu, kterou však s klánovickou vraždou zatím zřejmě nespojují žádné konkrétní indicie, se objevit nepodařilo - pražská policie ale varovala před osamělými procházkami i před pokusy o kontakt s podezřele vyhlížejícími individui.

Střelné zbraně

Nyní budí zájem výsledky činnosti jiného hledače pokladů: Josefa Mužíka, který se proslavil především vytrvalým pátráním po pozůstatcích činnosti nacistů v oblasti Štěchovic. Ten tvrdí, že se po ukončení policejních akcí vypravil do Klánovického lesa také a poblíž předpokládaného místa vraždy objevil projektil; v zemi zarytou střelu náboje malé ráže, která podle něj může pocházet ze smrtící zbraně. Ve středu byl Mužík svůj nález odevzdat na policii.

Ta vývoj situace odmítla jakkoli komentovat; k případům několika dosud neobjasněných vražd, na kterých kriminalisté stále pracují, nemá žádní nové sdělení. Vedle klánovické vraždy vyvolaly v minulých měsících velkou pozornost i další případy, kdy dosud neznámí pachatelé rovněž použili střelnou zbraň.

Jde především o vraždy tří taxikářů, kdy policejní detektivové nepochybují o tom, že je má na svědomí stejný pachatel (či pachatelé); střelec se zvláštní slabostí pro okrajové části metropole. Užití střelné zbraně bylo také spojeno s dosud neobjasněnou a těžko pochopitelnou vraždou seniorky v tramvaji.

Zbraň stará půl století

Na zjišťování okolností všech těchto zločinů kriminalisté intenzivně pracují, byť o svých krocích veřejnost neinformují. Podle zjištění Deníku dokonce zřejmě přikročili ke zkoumání všech v metropoli evidovaných pistolí vykazujících shodné parametry jako by mohla mít některý z vražedných zbraní.

Držitelé „dámských pistolek" menší ráže (které se sice mohou schovat do větší dlaně, ale neznalého mohou převapit poměrně značnou hmotností) jsou zváni k výslechu a jejich zbraně procházejí zkoumáním - včetně zkušebnách střeleb. A z těchto testování plyne: není vyloučeno, že v metropoli zabíjela zbraň stará i více než půl století.