Zcela obnažený muž udeřil v Divišově ulici půl druhé hodiny po poledni, připomněla v sobotu mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. „Svou oběť zatáhl do porostu poblíž živého plotu jednoho z místních domů, povalil ženu na zem a pokusil se ji znásilnit," konstatovala. Naštěstí pachatele vyrušil náhodný svědek; muž se psem. Ten zasáhl – nejen sám, ale právě i za pomoci hafana. Pětatřicetiletého násilníka si policie odvezla v poutech, protože dvojice člověk-zvíře je na místě dokázala zadržet až do příjezdu hlídky z pohotovostní motorizované jednotky. „Kriminalisté neprodleně zahájili úkony trestního řízení pro přečin znásilnění a výtržnictví," konstatovala Zoulová.

Komplikací při vyšetřování je, že šokovaná žena z místa utekla. Policisté by s ní nutně potřebovali hovořit, protože její svědectví je v tomto případu stěžejní. „Svou výpovědí může násilníka usvědčit – a zároveň ochránit další ženy od podobného hrůzného zážitku," připomněla policejní mluvčí. Tomu lze rozumět poměrně jednoznačně: pokud se žena nepřihlásí se svou výpovědí, hrozí, že policisté nebudou mít dostatek důkazů a podezřelého budou muset pustit na svobodu.

Kriminalisté napadenou ženu žádají, aby se co nejrychleji přihlásila prostřednictvím tísňové linky 158. „Zachování anonymity a ochrana svědka je v podobných případech samozřejmostí," zdůraznila Zoulová.

Čtěte také: Kladenští kriminalisté dopadli organizovanou skupinu zlodějů