Tělo novorozence našli pracovníci třídírny plastů v Praze 10 v sobotu 23. července kolem 02.00. Podle výsledků soudní pitvy byla holčička před svou násilnou smrtí donošená a zdravá. Neznámý člověk usmrcené novorozeně spolu s pupečníkovou šňůrou, placentou a papírovými ručníky zabalil do černého igelitu a odhodil do kontejneru na plast někde v Praze či ve Středočeském kraji.

Žena požadovala tišící prostředky na poporodní bolesti

Detektivové nyní v souvislosti s vraždou pátrají po ženě, která ve čtvrtek 21. července nebo v pátek 22. července v době od 10.30 do 10.45 navštívila lékárnu urologické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, v ulici Ke Karlovu. „Požadovala tišící prostředky na poporodní bolesti," doplnila Zoulová.

„V rámci urychlení vyšetřování kriminalisté žádají zmíněnou ženu, aby se jim přihlásila, a mohla tak být vyloučena z okruhu možných podezřelých," sdělila mluvčí. Hledaná nebo její příbuzní a známí, kteří by ji podle portrétu poznali, mohou zavolat na tísňovou linku 158.

Žena je ve věku asi 25 let, 165 až 167 centimetrů vysoká, štíhlé postavy. Má světlou pleť, rovné tmavě hnědé vlasy pod ramena a hovoří česky. Na sobě měla podle jednoho svědectví tmavé tričko, nebo košili s dlouhým, či tříčtvrtečním rukávem a podle druhého svědectví tmavé šaty s kytičkami.

Policisté již dříve oznámili, že prosí veřejnost o informace o jakékoli ženě, která byla před nedávnem v pokročilém stupni těhotenství a nyní je podle vzezření po porodu, ale bez dítěte. Lidé si jí mohli všimnout třeba v lékárně, jako u nyní hledané, nebo i na veřejných toaletách. „Podle struktury papírových ručníků, nalezených u tělíčka novorozence, se může jednat o hygienickou potřebu typickou pro tato zařízení," sdělila mluvčí.