Bylo půl druhé hodiny před půlnocí a Mahenovou ulicí na Smíchově kráčela 33letá žena. Pustil se za ní neznámý muž, který ji zničehonic popadl a snažil se ji políbit. „Žena se ale ze sevření „romantika" vymanila – a rychlým krokem pokračovala svým směrem," konstatoval Hulan.

Pachatel se s lupem daleko nedostal

Vyhráno ale neměla. Neznámý ji následoval až do Holečkovy, kde se ze ctitele proměnil v hrubiána. Přišla prý hotová sprška facek a ran pěstí, přičemž agresor strhl svou oběť na zem. Snažitel se zmocnit její kabelky. Nakonec se spokojil s počítačovým tabletem, který při potyčce z kabelky vypadl. Pachatel přístroj popadl a prchal s ním zpět do Mahenovy ulice.

Nedostal se ale daleko. Pustil se za ním náhodný svědek, který lupiče záhy dostihl a tablet mu sebral. Pak spěchal k napadené ženě, aby jí pomohl a přístroj vrátil. Neznámý lapka se tak mohl vytratit.

Štíhlého asi 158 cm vysokého muže v tmavém oblečení doplněném bílou šálou s černými znaky, který měl podle přepadené tmavou pleť, černé vlasy a hranatou bradu, policisté stále hledají.

I zdánlivá maličkost může být důležitá

Pátrají ale také ještě po dvou svědcích. Rádi by hovořili s mužem, který zachránil uloupený tablet. Představil se jako Patrik – a přepadená si ho pamatuje jako 185 cm vysokého muže atletické postavy, kterému může být 25 – 30 let; měl špinavě blonďaté vlasy v délce po ramena. Cenné poznatky k případu může mít i mladá žena jménem Jana, která snad v Praze studuje zdravotní školu. Alespoň když napadené pomáhala, vyplynulo z jejích slov, že by mělo jít o budoucí zdravotní sestru. Šlo o blondýnu odhadem ve věku kolem 25 let (ale možná i mladší), vysokou asi 160 cm.

Detektivové II. obvodu pražské policie uvítají, pokud se oba svědci přihlásí prostřednictvím linky 158. Budou rádi i za jakékoli další informace, které by mohly pomoci k objasnění případu. Důležitá může být jakákoli indicie, upozornil Hulan, že klíčovou informací může být i zdánlivá maličkost.

Čtěte také: KRIMI MIX: Notebook zmizel majiteli přímo za zády