Po zveřejnění případu v médiích se kriminalistům ozval člověk, který výrazně přispěl ke ztotožnění pachatele, jenž auto i s dítětem odcizil. Kriminalisté s touto informací několik dnů pracovali, aby zjistili všechny okolnosti krádeže a mohli muže obvinit.

"To se také ve čtvrtek odpoledne stalo a čtyřiatřicetiletý podezřelý si vyslechl obvinění z trestného činu krádež. Při výslechu se k činu doznal a mimo jiné uvedl, že vozidlo odcizil neplánovaně a jen proto, že ho poškozená nechala nastartované. Zde tedy do posledního písmenka platí rčení, že příležitost dělá zloděje," uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk. 

Když muž s vozidlem od školy odjel, tak si všiml dítěte na zadní sedačce a nevěděl, co má dělat. Proto zavolal své známé, kterou požádal o pomoc. Dítě jí odvezl na Spořilov na parkoviště, kde si ho převzala a odnesla ho na policejní oddělení. Nebyla to tedy náhodná nálezkyně, jak se žena zprvu prezentovala, ale známá pachatele. "Případnou trestnost jejího jednání budou kriminalisté prověřovat," doplnil Daněk.