Policisté prošetřováním případu zjistili, že by se mohla pohybovat po celém území České republiky, především pak v Praze, Tachově, Aši a Rokycanech. Vyhlásli po ní celostátní pátrání, které zveřejnila média. 

"Touto cestou se obracíme na širokou veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání. Pokud jste dívku viděli, nebo víte, kde by se mohla nacházet či přebývat, kontaktujte linku tísňového volání 158," uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský. Všem, kdo mu věnovali pozornost v pátek policisté poděkovali.

Šestice podle kriminalistů za použití násilí v sobotu ukradla ženě peníze a telefon a utekla. Jednu dívku dopadli v neděli, další tři v noci na pondělí. V případě odsouzení za loupež hrozí dívkám vzhledem k jejich věku pět let vězení.

"Policisté sdělili čtyřem osobám obvinění z trestného činu loupež, u tří z nich dali podnět ke vzetí do vazby," řekl ve středu Rybanský.

Dívky utekly z diagnostického ústavu v Hodkovičkách, který je zaměřený na psychosociální problémy a poruchy v chování zejména mladistvých dívek. Funguje jako příspěvková organizace ministerstva školství.