Kriminalisté po zveřejnění případu obdrželi několik poznatků k totožnosti podezřelého a toho se jim díky tomu podařilo zadržet. "Zadržení proběhlo na ulici za použití donucovacích prostředků, jelikož byla obava, že by podezřelý mohl být ozbrojen. To se následně potvrdilo a byl u něj nalezen nůž, se kterým byla před tím provedena zmiňovaná loupež," informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Kriminalisté s povedeným ptáčkem zahájili trestní stíhání pro trestné činy loupež, krádež a poškození cizí věci, za což mu hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. "Muž má bohatou trestní minulost a momentálně je v podmínce za trestný čin loupež a neoprávněné opatření padělání a pozměnění platebního prostředku v délce tří let s odkladem na tři roky," sdělil Rybanský.

"Na muže kriminalisté podali podnět na jeho vzetí do vazby, protože by mohl uprchnout nebo se skrývat. Nemá totiž žádné stálé bydliště, hrozí mu vysoký trest a v minulosti byl již 8x vyhlášený v celostátním pátrání. Tímto děkujeme všem, kteří věnovali pátrání pozornost a pomohli tak případ objasnit," uzavřel mluvčí.