Neutěšená situace na Karlově náměstí a okolí zaměstnává permanentě pražskou policii. Velké množství narkomanů a dealerů drog znepříjemňují život všem kolemjdoucím.

Policisté udeřili nejen na samotné náměstí, ale také na bary v Žitné ulici.

Po boku pořádkových policistů se do akce zapojili i kriminalisté v civilu, speciální jednotka a samozřejmě cizinecká policie. Lustrací prošlo sedmdesát podezřelých.

„Sedmnáct z nich nebylo schopno prokázat svou totožnost, proto jsme je zatkli a po ověření jejich dokladů propustili. Jen pětatřicetiletý cizinec musel na služebně zůstat. Našli jsme u něj drogy,“ uvedla mluvčí pražské policie Iva Knolová s tím, že podobné akce se budou na Karlově náměstí opakovat často. Zatčený muž nyní čeká v cele na obvinění z trestného činu nedovolená výroba a držení omamných a psychotropních látek.

Cizinci na Václaváku

O uplynulém víkendu se policisté zaměřili pro změnu na Václavské náměstí. Zaměřili se především na cizince, kteří se ilegálně zdržují na území republiky. ¨ Celkem dvě stě jedenáct mužů a žen prošlo sítem lustrací. Třinácti z nich uložili policisté pokutu.

„Jeden Nigérie se prokazoval dokladem o povolení k trvalému pobytu. Zjistili jsme ale, že ne něj byl vydán zatykač. Vyhýbal se výkonu trestu. Dopravili jsme ho rovnou do věznice,“ dodala mluvčí cizinecké policie Jana Dudová.