Osmačtyřicetiletému místnímu obyvateli už záchranáři nemohli pomoci. Další otřesný nález následoval ve chvíli, kdy provolaní policisté vstoupili do nedalekého domu, který muž obýval. Našli tam další dva lidi brutálně zamordované nožem – 24letou dceru ubodaného muže nalezeného na ulici a jejího 37letého přítele.

O tom, že vyšetřování případu bylo ukončeno, informovala mluvčí středočeské policie Soňa Budská. Jednadvacetiletý podezřelý pochází z nedaleké vesnice, o jehož vině ani o odpovědnosti za spáchaný skutek kriminalisté nepochybují. V době činu byl příčetný a to, že se činu dopustil právě on, potvrzuje dostatek zajištěných důkazů. Nejasný ale zůstává motiv činu. Všeobecně se ale spekuluje, že za trojnásobnou vraždou může stát nenaplněný citový vztah k mladé ženě, která lásku neopětovala. Podle všeho také ona a její přítel byli prvními oběťmi – a na otce zavražděné pachatel zaútočil náhodně; ve chvíli, kdy muž nečekaně přišel domů a vraha přistihl na místě činu.

Po zadržení – dopaden byl ani ne dva dny po vraždě – se podezřelý zhroutil a krátce pobyl v psychiatrické léčebně. Poté se vrátil do cely vazební věznice.

„Muž obviněný z trojnásobné vraždy byl v pondělí seznámen s výsledky vyšetřování a celý spis byl v těchto dnech předán na krajské státní zastupitelství s návrhem na podání obžaloby,“ konstatovala Budská. V případě prokázání viny před soudem mu podle jejích slov hrozí 15 až 20 let vězení, případně i výjimečný trest. V krajním případě tedy až doživotí.

Čtěte také:

Tři ubodaní v Mukařově, policisté našli u domu nůž
Trojnásobný vrah z Mukařova skončil v blázinci