Ani tuhle informaci nicméně Jan Daněk z ředitelství pražské policie Deníku nepotvrdil – s tím, že právo na veškeré informace si vyhradilo státní zastupitelství.

Jedná se opravdu o akci zaměřenou řidiče vozů taxislužby, řekl Deníku obvodní státní zástupce pro Prahu 1 Jan Lelek. „Došlo k zadržení několika osob," konstatoval.

Jakékoli bližší podrobnosti ale v úterý odmítl komentovat s odkazem na probíhající úkony trestního řízení. Nevyjádřil se ani k tomu, kolik lidí figuruje mezi podezřelými; trval na počtu „několik". „Dosud žádná osoba není trestně stíhána," konstatoval odpoledne.

Pokuty za 213 milionů korun

V souvislosti s aktuální akcí Česká tisková kancelář v úterý uvedla, že s problémy s předraženým jízdným se Praha potýká dlouhodobě – a nedaří se jí vybírat ani pokuty.

„Pražský magistrát uložil od roku 2002 taxikářům pokuty za 213 milionů korun, vybrat se mu ovšem nepodařilo ani desetinu celkové částky," uvedla ČTK.

Citovala i podklady pro pražské radní, podle nichž jsou v metropoli dva tisíce aktivních provozovatelů taxislužeb, přes 4600 evidovaných vozidel – a téměř 5500 řidičů.