Přibližně v 0:20 si policisté pohotovostní motorizované jednotky, kterým se říká  v profesním žargonu "péjáci", všimli na křižovatce ulic Prosecká a Františka Kadlece vozu značky Mercedes-Benz s otevřeným a nezajištěným víkem kufru.

"To se prostě jen tak volně pohupovalo podle stylu jízdy vozu," popsal mluvčí pražské policie Tomáš Hulan v tiskové zprávě, podle jejíhož nadpisu mladík "záhy zjistil, že tak dobrý řidič není."

Šofér mercedesu hned, jak se rozsvítily majáky a nápis STOP, zrychlil a snažil se policejní vozy setřást. Při šestiminutové honičce samozřejmě nedodržoval povolenou rychlost, řídil se městem až 120 km/hod, a nerespektoval dopravní značky. 

V ulici Novovysočanská díky druhé hlídce "péjáků" policisté pronásledované vozidlo zastavili. Mercedes totiž při cestě prorazil pravou přední pneumatiku, navíc mu policie zatarasila cestu. 

"Jelikož policisté nemohli do poslední chvíle vědět s jakým 'lupínkem' mají dočinění, použili k jeho zadržení, v souladu se zákonem, donucovací prostředek hrozba namířenou střelnou zbraní," napsal Hulan. 

Jeho kolegové pak zjistili hned tři důvody k zadržení. Čtyřiadvacetiletý muž jel v odcizeném vozidle, měl udělen zákaz řízení a před jízdou užíval návykové látky.

"Na základě těchto skutečností skončil zadržený na policejní služebně pro podezření z trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí, ohrožení pod vlivem návykových látek a neoprávněné užívání cizí věci. Za tyto přečiny mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky," sdělil mluvčí. 

Hulan dodal, že zadržený měl problémy se zákonem také v minulosti. Pražští policisté tak zjišťují, jestli zlodějíček nepáchal nějakou trestnou činnost ještě před tímto automobilovým "hattrickem".

Řidič BMW uniká
Šlo o druhý případ noční policejní honičky. V pátek řidič firemního BMW z auta utekl, přičemž nereagoval ani na varovné výstřely. Kriminalisté teď v zadrženém voze hledají stopy a snaží se dopadnout řidiče. Na fotky jím řízeného vozidla se podívejte ve fotogalerii článku.