Stovky zasahujících policistů se soustředily na různé formy kriminality včetně pouličního prodej drog či vloupání do domů a bytů nebo vykrádání aut; došlo ale třeba i na kontrolu podávání alkoholu mladistvým.

Mezi dopadenými a zadrženými osobami nechybí několik celostátně hledaných recidivistů. Například 37letý muž, kterého policisté užměsíc podezřívali z vloupání do prodejny se sportovním zbožím v Praze 7. Polapit se podařilo také celostátně hledaného recidivistu, který se setkání s policií snažil vyhýbat. Aktuálně je podezřelý z krádeže reklamního poutače a hliníkové konstrukce prodejního stánku za 15 tisíc korun ze dvora domu v Praze 4.

Další ze zadržených, kteří už mají bohaté zkušenosti se střety se zákonem, zase nenastoupil do věznice v Ostrově nad Ohří.

Policie dopadla i vlastníka tří platebních karet na jiná jména

„Přesah" mimo území metropole má například také čtvrteční dopadení dvojice narkomanů ve III. obvodu pražské policie. Třiatřicetiletý muž a 24letá žena, kteří jsou pro policisty známými firmami, jsou podezřelí nejen z lednového vykradení dvou bytů v Zakšínské ulici na Proseku, ale také z trestné činnosti páchané ve středních Čechách - konkrétně z vykradení Škody Octavie poblíž koupaliště Lhota ve Středočeském kraji.

Při jedné z kontrol u fotbalového stadionu zase detektivové vyhmátli cizince, který měl u sebe tři platební karty vydané na jiné jméno. Nyní je podezřelý z neoprávněného opatření platebního prostředku.

Akce Skeleton

Velmi rozsáhlá bezpečnostní akce nazvaná Skeleton se od čtvrtka do soboty odehrávala ve IV. policejním obvodu, zahrnujícím především území Prahy 4 a Prahy 10. Došlo na rozsáhlé silniční kontroly, ale i na cestu policistů po ubytovnách, squatech, nádražích i opuštěných budovách v jejich okolí.

Jen zde se do akce zapojily téměř dvě stovky policistů, jejichž rukama prošly doklady téměř 1700 osob včetně dvou stovek cizinců a došlo i na kontrol 1600 aut. Výsledkem jsou zadržení s podezřením na trestné činy i přestupkové jednání - a mimo jiné také padlo 140 pokut dohromady za více než 40 tisíc.

Policejní bilance připomíná celkem 66 osob podezřelých ze spáchání různých trestných činů (včetně prohřešků šoférů v podobě řízení bez papírů, pod vlivem alkoholu nebo drog, ponejvíce marihuany a amfetaminu). Nezaostává ale ani běžná kriminalita jako jsou krádeže či zpronevěry - ale také třeba zanedbání povinné výživy.

Okradla známého, aby měla na potratV rámci rozsáhlých policejních opatření vyslechla ve čtvrtek odpoledne obvinění i 26letá žena, která je podezřelá, že okradla důvěřivého seniora v bytě v Kyselově ulici na Praze 8. Těhotná žena potřebovala v létě zaplatit dluhy a interrupci, navštívila proto svého známého a z bytu mu odcizila klarinet, mikroskop a dalekohled, připomněla v neděli policistka Jana Rösslerová.

„Odcizené věci prodala náhodnému kolemjdoucímu na Praze 3 - a o měsíc později pak do bytu 81letého muže přišla znovu. Žena ovšem měla klíče; využila proto nepřítomnosti seniora a odcizila mu tentokrát saxofon a platební karty," konstatovala Rösslerová s tím, že pomocí těchto karet dotyčná několikrát uskutečnila drobné nákupy. Možná ani v té chvíli netušila, že senior krádeže nahlásil na policii. Nyní kriminalisté ženu dopadli.

Čtěte také: Dopravní kontroly vítám, říká řidič, který dostal pokutu