Šroubovákem, který předtím použil k vylomení zámku, mu prorazil lebku, když ho při potyčce třikrát bodl do hlavy. Pak mu již v útoku nikdo nebránil. V polovině prosince policisté zveřejnili kamerové záběry a požádali o pomoc všímavé svědky – a nyní se s prosbou o spolupráci obracejí na veřejnost opětovně.

Podařilo se totiž vytvořit identikit – kreslený portrét útočníka. Podobizna odpovídá skutečnosti asi ze 70 procent, připomněl ve středu Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie. „Horní polovina je reálná téměř ze sta procent, neboť jsou zde vyobrazeny především dioptrické brýle a kšiltová čepice," poznamenal Hulan s tím, že jde o předměty, jež prokazatelně patřily pachateli – a které mají policisté k dispozici; zůstaly totiž na místě potyčky.

Kriminalisté také doplnili popis oděvu pachatele útoku. Hledaný muž měl na sobě bundu s kapucí s nápadným kostkovaným vzorem a tmavé kalhoty s výrazně vystouplými kapsami na vnější straně stehen (podobné oděvům používaným pracovníky různých bezpečnostních agentur či obdobně zaměřených soukromých společností).

„Podstatný může také být světlý – možná bílý, možná stříbrný – lem švu kalhot, který je na kamerových záběrech zřejmý na spodní části nohavice," připomněl Hulan.

Pachatel lokalitu nejspíš znal

Detektivové navíc ve středu zveřejnili svůj předpoklad, že v lokalitě kolem ulice Švábky nebyl pachatel poprvé. Zjevně se tam vyznal – a jestliže před pronásledovatelem cíleně utekl do přilehlého dvora, podle všeho věděl, že dvůr je průchozí a on budce moci prchat dál. Protože se ve dvoře nachází ubytovna, není vyloučeno, že tam v minulosti mohl buď sám bydlet, nebo za někým docházet na návštěvy.

Policisté přivítají i sebemenší podněty, které by s řešením případu mohly pomoci. „Pokud byste si kdokoliv uvědomil jakoukoliv indicii vedoucí k vypátrání hledaného, předejte nám ji, prosím, prostřednictvím linky tísňového volání 158," obrátil se ve středu Hulan na veřejnost.

Čtěte také: Vykradač aut prorazil řidiči lebku šroubovákem