S kradeným vozidlem Peugeot 206 způsobil dopravní nehodu, při níž ještě stačil zbořit část oplocení parku na Kubáni. Tím případ zdaleka neskončil, ale naopak začal, protože čiperný muž podezřelý z krádeže toho měl na svědomí mnohemvíc.

Okradl kamaráda

„Policisté z Pohotovostní motorizované jednotky při nehodě zjistili, že havarované vozidlo je zcizené. Mladík ani nevlastnil řidičský průkaz a při bližší lustraci nám vyšel jako osoba s trestnou minulostí,“ řekl Deníku úvodem šéf vršovických kriminalistů Ladislav Siebert. Vyšetřování se tedy rozjelo na plné obrátky, protože mladík dával tušit, že jeho případ několika otázkami asi neskončí. Kriminalisté se pak dozvěděli, že zcizený vůz patřil majiteli jistého asutoservisu na Bohdalci. „Zadržený podezřelý mladík tam delší dobu sledoval zvyky personálu.

Vypozoroval poté, kam například schovává klíče od objektu. Pak už byla krádež otázkou příhodného času, což se také brzy stalo,“ pokračoval ve výčtu situací Otakar Lohynský, člen kriminalistického týmu. Že se mladík opravdu činil, dokazuje pomyslná hitparáda jeho snažení v „úklidu“ prostor objektu autoservisu. „Odcizil kromě peugeota ještě klíčky od dalších dvou vozů a motocyklu. Pobral i nějaké nářadí a zřejmě by pokračoval v další trestné činnosti, kdyby ho policisté nezadrželi,“ dodal kriminalista Milan Syrovátko, který má případ rovněž na starosti.

Zadržený muž se však přiznal, že nezůstalo pouze u vloupání do servisu. Nedovoleně navštívil i svého kamaráda, kterému z bytu odnesl fotoaparát, dvousettisícovou hotovost, mobilní telefon, hodinky v ceně více než padesát tisíc, osobní počítač za čtyřicet tisíc a střelnou zbraň. „Tu jsme zatím u zadrženého nenašli, řekl nám, že ji už nemá“ doplnil Milan Syrovátko.

Trojice kriminalistů však jednomyslně potvrdila proroctví policejního psychologa v tom, že „tento chlapec bude policii v budoucnu nepochybně ještě hodně zaměstnávat“. Jen v tomto případě způsobil škodu za necelé dva miliony korun. V kradeném peugeotu totiž nebyla v chladiči voda. Daleko by s ním kvůli tomu stejně neujel, nicméně náhoda mu tentokrát nepřála. To především díky velké pozornosti motorizované policejní patroly.