Kojence nalezl muž v pondělí 19. února v podvečerních hodinách v Čiklově ulici v Praze 4. Vzal jej ihned domů do tepla a zavolal na tísňovou linku, aby oznámil, co se stalo. Případem se ihned začali zabývat kriminalisté a řešili jej jako vraždu ve stadiu pokusu.

"Mimo jiné provedli vyšetřovací pokus, při kterém zjistili, že by dítěti v důsledku podchlazení mohla být způsobena smrt. K tomu nedošlo jen díky náhodě a štěstí, protože oznamovatel dítě našel a zachránil ho. Při ohledání místa činu byla venkovní teplota okolo jednoho stupně nad nulou," uvedl mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

"V rámci práce na případu kriminalisté zjistili totožnost podezřelé ženy, která je matkou dítěte a je podezřelá, že ho tam odložila. Žena zatím nebyla zadržena a na jejím dopadení kriminalisté pracují v rámci mezinárodní spolupráce, jelikož stihla z České republiky vycestovat," doplnil mluvčí. 

Za trestný čin vražda na dítěti mladším patnácti let jí hrozí odnětí svobody na patnáct až dvacet let nebo výjimečný trest. Kojence si do své péče převzaly pracovnice orgánu sociálně-právní ochrany dítěte. O svěření do péče požádala babička dítěte.

"Na závěr je třeba poděkovat oznamovateli, který dítě našel a zachránil ho. Ředitel pražské policie Miloš Trojánek a ředitel pražské záchranné služby Petr Kolouch muži poděkovali a v pátek ho za jeho čin ocenili," uzavřel Daněk.