Krátce před šestnáctou hodinou vstoupil do pobočky peněžního ústavu na Vítězném náměstí v Praze 6 neznámý muž. Přistoupil k hotovostní přepážce, kde z igelitové tašky vytáhl balíček, o kterém tvrdil, že je v něm výbušnina. Z kapsy u bundy navíc vytáhl krátkou střelnou zbraň a chtěl peníze. Pokladní mu tak z obavy o svůj život vydala peněžní hotovost v řádu desítek tisíc korun. Hned poté pachatel pobočku opustil. Celá událost se obešla bez střelby a zranění.

Lupič je ve věku kolem 60 let, zavalitější postavy a měří přibližně 175 až 185 centimetrů. Má tmavé prošedivělé vlasy. Na sobě měl tmavší khaki látkovou bundu na zip s kapucí, kalhoty tmavší modré barvy a světlou baseballovou čepici. Měl větší dioptrické brýle s hrubými skly a světlými, možná průhlednými, obroučkami. Zřejmě neměl horní přední zuby. "Při prvním slovním kontaktu hovořil s ruským přízvukem, poté ale plynulou češtinou," informovala policejní mluvčí Eva Stulíková.Lupiči v případě dopadení a odsouzení hrozí až 10 let odnětí svobody. Jakékoliv informace k tomuto muži mohou lidé policistům předat na telefonní lince 158.

Redakce a ČTK

#nahled|https://g.denik.cz/63/19/neznamy_lupic_denik-hp_top.jpg|https://g.denik.cz/63/19/neznamy_lupic.jpg|Neznámý lupič, který vyhrožoval bombou v bance na Vítězném náměstí#