Je totiž pravděpodobné, že pachatele někdo pozná na poměrně zdařilém portrétu, který pořídila bezpečností kamera v přepadené pobočce. Záběr pražská policie zveřejnila již v sobotu. Vyšetřovatelé žádají každého, komu zachycený muž připomíná někoho z jeho okolí, aby se ozval na bezplatnou policejní linku 158.

Prozatím neznámý pachatel vešel do banky na Vítězném náměstí krátce před 16. hodinou. Podle slov policistky Evy Stulíkové byl na čin předem připraven – pokladní totiž vyhrožoval hned dvojím způsobem. „Přistoupil k hotovostní přepážce, kde z igelitové tašky vytáhl balíček, o kterém tvrdil, že je v něm výbušnina. Z kapsy bundy navíc vytáhl krátkou střelnou zbraň a chtěl peníze,“ připomněla Stulíková počínání pachatele. Ten banku opouštěl jako úspěšný lupič – odnesl si kořist v řádu desítek tisíc korun. „Celá událost se naštěstí obešla bez střelby a zranění,“ podotkla Stulíková.

Vydával se za cizince?
Kriminalisté I. obvodu pražské policie nyní pátrají po zavalitějším šedesátníkovi s tmavými, avšak zřetelně prošedivělými vlasy, vysokém kolem 180 cm. Muž, který pravděpodobně neměl horní přední zuby, zřejmě špatně vidí; jeho brýle svědci popsali jako „větší dioptrické brýle s hrubými skly a světlými, možná průhlednými, obroučky“. Lze usuzovat, že šlo o našince, který se ale snažil vyvolat dojem cizince. Když promluvil poprvé, hovořil totiž s ruským přízvukem – poté ale přešel na plynulou češtinu. Na sobě měl pachatel tmavší khaki látkovou bundu na zip s kapucí a kalhoty v tmavší modré barvě. Maskoval se pouze světlou baseballovou čepicí.