Nezletilá Mija K. podle všeho odešla z domova na Proseku v neděli časně ráno, připomněla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. „Dívka je i tentokrát s největší pravděpodobností ve společnosti svého přítele," poznamenala.

Pohřešování chlapce oznámila matka 

To, že se pohřešuje rovněž 14letý Petr Š., potvrdil v pondělí za územní odbor středočeské policie pro Prahu-venkov: Jih Zdeněk Chalupa. I jeho pohřešování oznámila matka na policejní služebně již v neděli ráno, připomněl.

„S tím, že svého syna naposledy viděla kolem páté hodiny ranní v místě bydliště. Od té doby nepodal nikomu z rodiny ani z okruhu svých známých žádnou zprávu," poznamenal Chalupa.

Petr.

Děti si dokáží obstarat střechu nad hlavou

„S ohledem na současné klimatické podmínky lze předpokládat, že dvojice bude vyhledávat krátkodobá ubytování v hotelech, penzionech či ubytovnách, případně v soukromí," zdůraznila Zoulová důležitou souvislost. Tyto děti přitom už v minulosti ukázaly, že obstarat si střechu nad hlavou mohou i přesto, že je nedoprovází nikdo dospělý; pravda, vypadají poněkud starší.

Právě v této souvislosti policisté nyní apelují na provozovatele ubytovacích zařízení i jejich personál: žádají o zvýšenou pozornost a spolupráci. Nelze nicméně pominout, že pohřešovaný chlapec se doma vybavil stanem a spacáky.

Jakékoli informace o místě pobytu či aktuálním výskytu pohřešované dvojice jsou vítány na lince 158, přijme je také kterákoli policejní služebna.

Policie po dětech pátrá 

Třináctiletá Mija K. je hubená, měří 165 cm. Má hnědé rovné vlasy v délce po ramena, jejichž konečky jsou obarveny na zelenomodro. U vnějšího koutku levého oka má půlcentimetrovou jizvu – a její popis připomíná barevná zubní rovnátka s oranžovými gumičkami. Co si vzala na sebe, není známé; na nohou má zřejmě černé kotníkové tenisky značky Vty. U sebe by měla mít tablet značky IGET bílé barvy s prasklým displejem a asi 200 Kč v hotovosti.

Mija.

Čtrnáctiletý Petr Š. vyhlížející spíš na 16 roků je hubený; měří 170 až 175 cm. Má hnědé oči a hnědé vlasy ostříhané nakrátko. „Měl by být oblečen do šedé mikiny s kapucí, kraťasů či tepláků, na nohou černé holínky," připomněl policista Chalupa.

Čtěte také: Muže podezřelé z násilí pomohl najít šofér