Ve středu chvíli před polednem vyslal operační důstojník hlídku do jednoho z domů v Písecké ulice v Praze 3. Podle oznámení se tam do bytu ve čtvrtém patře měli vloupat dva muži za pomoci páčidla.

Policisté dorazili na místo během několika minut a na chodbě zastihli neznámého muže. "Když je uviděl, rychle vešel do zmiňovaného bytu a snažil se před nimi zabouchnout dveře. To se mu však vzhledem k jejich poškození nepodařilo a policisté se dostali dovnitř, kde nalezli i druhého muže. Oba se následně k vloupání doznali a uvedli i důvod, kterým byla jejich špatná finanční situace. Což potvrdil i nález tašky, ve které byly věci z napadeného bytu za bezmála pětadvacet tisíc korun. Odnést ji však už nestihli," uvedl mluvčí pražské policie jan Rybanský.

Na místě tak byli zadrženi a předvedeni na policejní služebnu. Oběma mužům bylo po provedení patřičných úkonů sděleno obvinění pro trestné činy porušování domovní svobody, krádež a poškození cizí věci.

Přes půl kila "trávy"

Druhý zákrok se odehrál o den později ve čtvrtek 13. září kolem jedenácté hodiny dopoledne. „péjáci“ si v rámci hlídkové činnosti všimli v Kolbenově ulici v Praze 9 před sebou jedoucího vozidla. Rozhodli se ho zastavit a řidiče zkontrolovat.

Že to byla dobrá myšlenka, se ukázalo záhy. Ačkoliv se dušoval, že je vše v pořádku, test na drogy odmítl podstoupit. Pozornosti policistů neunikl ani muž, který seděl na místě spolujezdce a hlavně tmavá taška pod jeho sedadlem.

"V ní policisté posléze nalezli dva průhledné pytle s rostlinou, která až nápadně připomínala marihuanu. To, že se o ni skutečně jedná, potvrdila orientační zkouška a také sám spolujezdec, který byl majitelem tašky. Doplnil, že se jedná přibližně o šest set gramů sušiny. Oba muži následně ´doprovodili´ policisty na služebnu k provedení dalších úkonů," popsal druhou úspěšnou akci Rybanský.