Nyní 36letý Slovák, který působil ve firmě v Praze 3, kde měl na starosti zprostředkování prodeje akcií a uzavírání různých smluv, podle zjištění vyšetřovatelů pracoval loni a předloni také „pro sebe“. Akcie sice prodal, jak bylo jeho úkolem – peníze ale neodevzdal své firmě, nýbrž je nechal převést na svůj účet. A pěkně se tak napakoval. Konto se mu zakulatilo o více než tři miliony korun.

Celková výše škody však podle kriminalistů překročila 4,5 milionu korun. Ukázalo se totiž, že podvod s číslem účtu nebyl jediným jeho vykutáleným kouskem. Dotyčný využil svého oprávnění a od telefonního operátora nakupoval na účet svého zaměstnavatele služby i zboží včetně 84 notebooků a 41 mobilních telefonů. Ve firmě ale tyhle věci neskončily. Vak v pondělí sdělila Deníku policistka Eva Kropáčová, způsobená škoda se v tomto případě odhaduje na 1,3 milionu korun.

Na řádění povedeného pracovníka přišel zaměstnavatel až poté, co zřejmě sám usoudil, že už se napakoval dost, a práskl do bot dřív, než mu začala hořet půda pod nohama. Nejprve se ale zaměstnavatel po svém pracovníkovi sháněl jako po pohřešované osobě – poté, co se muž další dobu neukázal v práci a nebylo ho možno kontaktovat přes mobil ani i e-mailem. Následovala inventura, která ukázala, že muž firemní peníze považoval za své. Policejní spis hovoří o zjištěném schodku na svěřených hodnotách ve výši dalších desítek tisíc korun – a chyběla také ještě desítka mobilů.

Špatně chodící muž na útěku se ozdobil psem na rameni

V souvislosti s případem milionového podvodu pátrají policisté po 36letém Slovákovi Tomáši Kissovi, který je nápadný především svými problémy s chůzí. Po dětské obrně má totiž problémy s pohyblivostí obou nohou a kulhá. Dalším zvláštním znamením je buldok vytetovaný na rameni. Hledaný 170 cm vysoký muž je zavalitý, má krátké světle hnědé vlasy a výrazné oči. Může se pohybovat ve společnosti mladého Slováka, kterého představuje jako svého nevlastního syna. Ten pro něj pracuje jako asistent. Policisté věří, že při pátrání by mohli pomoci i všímaví svědkové. Jakékoli informace k pohybu hledaného muže mohou občané volat na linku 158.
Tomáš Kiss